KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15531006
*
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 18:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 03:15:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13
*
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 03:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13